تبلیغات
مهندسی صنایع غذایی - انار معجزه بسته بندی مواد غذایی

مهندسی صنایع غذایی

Industry and Technology Food

انار معجزه بسته بندی مواد غذایی

انار معجزه بسته بندی مواد غذایی در طبیعت است، یک بسته دربسته از دانه های رنگی؛ از قرمز یاقوتی تا سفید مرواریدی و پر آب که کنار هم با لایه محافظ سفیدی نشسته اند.

شاید برخی اعتقاد داشتند که در میان دانه های انار، حتما یک دانه بهشتی است و اگر روز جمعه یک انار کامل را طوری بخورید که حتی یک دانه اش هم زمین نیفتد، آن دانه از بهشت آمده را خورده اید.

انار فیروزکوه دانه درشت و آب دار است، پوست مقاومی در برابر ضربه داشته و ترکیدگی کمی دارد، مزه اش ملس ترش و شیرین است و قابلیت ماندگاری بالایی دارد و بهترین نوع انار برای کسانی است که مبتلا به فشار خون یا غلظت خون هستند.

ترکیبات شیمیایی در انار وجود دارد؛ قسمت های مختلف درخت انار به خصوص پوست ریشه و ساقه انار دارای حدود 20 درصد تانل و اسید پونی کوتانیک Punicotanic Acid است، پوست درخت انار دارای الکالوئیدی به نام پله تیه رتین Pelletierin که تلخی پوست آن به خاطر وجود این ماده است.

یک عدد انار، 40 درصد نیاز روزانه شخصی به ویتامین c را تأمین می کند، هم چنین انار منبعی غنی از اسید فولیک و آنتی آکسیدان است. انار علاوه بر این که کلسترول ندارد حتی کلسترول های بد را نیز از خون می گیرد.

خوردن دانه های انار به مراتب بهتر از نوشیدن آب انار است؛ انار میوه ای است که به آن خون ساز می گویند و به همین علت بهترین موقع برای مصرف آن صبح و قبل از صبحانه است، انار تقویت کننده قلب، مفرح، دفع کننده چربی، رفع کننده سموم اغلب عفونت های داخلی، دافع حرارت است و خوردن انار با پرده های آن شکم را دباغی می‌کند.


Weblog Themes By Pichak

نویسندگان

تماس با ما

آمار سایت

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :