تبلیغات
مهندسی صنایع غذایی - ایران پتانسیل صادرات گیاهان دارویی به ارزش500 میلیون دلار در اختیار دارد

مهندسی صنایع غذایی

Industry and Technology Food

ایران پتانسیل صادرات گیاهان دارویی به ارزش500 میلیون دلار در اختیار دارد

رئیس انجمن علمی مدیریت و اقتصاد دارو گفت: در صورت تصفیه و بسته بندی دقیق گیاهان دارویی، ایران سالانه پتانسیل صادرات این محصول به ارزش حدود 500 میلیون دلار را در اختیار دارد.

مهدی محمد زاده در گفت و گو با ایرنا افزود: کل صادرات داروهای شیمیایی کشور ما کمتر از یکصد میلیون دلار در سال است که گفته می شود این رقم به یکصد و 20 میلیون دلار در سال رسیده است که در هر صورت این میزان بسیار کم است.

محمدزاده ادامه داد: در حالی میزان صادرات داروهای شیمیایی در کشور کمتر از یکصد میلیون دلار است که سالانه بیش از یک میلیارد و 60 میلیون دلار دارو وارد کشور می شود. رئیس انجمن علمی مدیریت و اقتصاد دارو گفت: تراز تجاری ما در زمینه دارو منفی است چرا که قریب یک دهم واردات را صادر می کنیم.

محمدزاده افزود: در بازار داروهای گیاهی ایران تنها 60 تا 70 قلم دارو موجود است در حالی که موقعیت جغرافیایی ایران به لحاظ کشت گیاهان دارویی مناسب تر از سایر کشورها است.

وی با بیان این که توجه به گیاهان دارویی از سال 2000 مورد توجه جدی کشورها قرار گرفته است، افزود: دانش علمی داروهای گیاهی در کشور وجود دارد و دانشگاه های ما به لحاظ تدریس طب سنتی و گیاهان دارویی بسیار زبردست هستند.


Weblog Themes By Pichak

نویسندگان

تماس با ما

آمار سایت

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :