تبلیغات
مهندسی صنایع غذایی - اسنك در بازار اروپا و آمریكا 2

مهندسی صنایع غذایی

Industry and Technology Food

اسنك در بازار اروپا و آمریكا 2

فستیوال بیسکوئیت های نمکی(Pretzel)
پرتزال یا همان چوب شور خودمان البته در انواع مختلفی،هنوز هم جا برای رشد و کسب محبوبیت دارد.تقریبا دیگر خبری از آن چوب های شور توخالی و سنتی نیست و امروزه آنها را در انواع مغزدار و با روکش های مختلف و طعم های مختلف میتوانیم تهیه کنیم.تمامی گرایش های دیگر اسنک ها در چوب شور نیز دیده می شود.گریش به عدم استفاده از گلوتن،کالری کمتر چربی بدون ترانس و از این دست حرفها که در مورد چوب شور نیز گفته و شنیده می شود.
صنعت شناخت چوب شور تعییرات بسیاری را داشته و ما هم اکنون شاهد ارائه چوب شورهای منجمد با مغزهای مختلفی همچون پیوستیم.شرکت چوب شورسازی Rich Prooluct،نمونه ای جدید از این نوع اسنک را عرضه نموده که پرتزال با مغز پنیرچدار است.این محصول بایستی برای مدت بسیار کوتاهی در مایکروفر قرار بگیرد تا آماده مصرف شود.هر 3 پرتزال دارای 110 کالری انرژی و 3 گرم چربی است.این نوع پرتزال به صورت بالشتی تهیه شده و میتوان آن را لقمه ای نامید که می تواند یک پیش غذای ساده و خوش طعم به حساب بیاید.
به دلیل دارا بودن مواد لبنی،این نوع پرتزال بسیار سالمتر از چیپس سیب زمینی سرخ کرده به عنوان یک میان وعده است و انتظار می رود افرادی که به دنبال زژیم غذایی سالمتر هستند،استقبال مناسبی از این محصول داشته باشند.با توجه به شرایط حال حاضر اقتصادی،این نوع پرتزال لقمه ای از قیمت بسیار مناسبی نیز برخوردار است.قیمت مصرف کننده Farm Richبرای این محصول،7دلار برای هر بسته 34تا 38تائی است که آن را به گزینه ای مناسب برای پذیرایی های ساده و گرم مبدل می سازد.انتخاب این نوع لسنک از طرفRich Productsکاملا هوشمندانه صورت گرفته چرا که تحقیقات به عمل آمده در بازار اسنک ها حاکی از محبوبیت بیشتر اسنک های گرم به ویژه پنیر دار در برابر اسنک هایی همچون چیپس و پفک است.
شرکت Likewise نیز به این حقیقت پی برده و محصول پرتزل جدید خود را با مغز هات داگ 100%گوشت عرضه کرده است.
در چند سطر پیشین در مورد محصولات عاری از گلوتن زیاد نوشتیم ولی بد نیست در این باره نظر یکی از تولید کنندگان اسنک را نیز بشنوید.مدیر شرکت پرتزل سازی KIM & SCOTTsمعتقد است که در حالی که بسیاری از مردم از خوردن محصولات حاوی گلوتن ابا دارند،ولی به هیچ وجه حاضر نیستند طعم را فدای عدم وجود گلوتن بنمایند.ولی ما به هیچ وجه حاضر نیستیم حق مسلم مشتریان را نادیده بگیریم.بسیاری از مصرف کنندگان از پرتزل و دیگر اسنک ها نه به عنوان یک میان وعده بلکه به عنوان یک وعده غذایی سبک استفاده می کنند پس سلامتی محصول برایشان از اهمیت بالایی برخوردار است.این امر آنقدر برای ما بااهمیت است که قصد داریم خط تولید محصولات ارگانیک را نیز راه اندازی کنیم.
در همین راستا شرکت Kim &Scotts پرتزل جدید خود را با استفاده از 5 نوع آرد مختلف از انواع غلات مغذی تولید نموده است.آنها دلیل استفاده از 5 نوع آرد را ،ایجاد فضایی جدید در تولید پرتزل های بدون گلوتن می دانندو می گویند: بسیاری از پرتزل سازان فقط از آرد برنج به عنوان جایگزین گلوتن استفاده می کند و ما می خواستیم نشان دهیم که نباید خود را به مواد اولیه محدود کرد.یکی دیگر از ابداعاتی که متعلق به این شرکت می باشد،تولید پرتزل بدون استفاده از هر نوع مغز برای افرادی که دارای رژیم غذایی خاص و یا افرادی که به خشک بار حساسیت دارند،می باشد.
در رده بندی گرایش های بازار مصرف اسنک ها،تمدید مصرف کنندگان به استفاده از محصولات عاری از گلوتن و محصولات ضد حساسیت،جزء بیست گرایش اول بازار ذکر شده اند که این خود حاکی از اهمیت والای این دو موضوع در تولید اسنک دارد.

لذایذ ترکیبی
شرکت اسنک های تنوری Marsبه تازگی نوع جدیدی از پرتزل را روانه سوپر مارکت نموده که از نظر طعم و مزه بسیار جالب می باشد این پرتزل دارای طعم های ترکیبی جالبی همچون طعم بال مرغ،پنیر بلوچیز و مقداری ادویه جات می باشد.این اسنک از سیستم توزیع ملی در سراسر ایالات متحده سود می برد و به صورت همزمان در تمامی ایالات این شرکت توزیع می شود.آنها معتقدند از آنجا که گروه پرتزل ها همواره رو به رشد می باشد.پس چرا عقب نشینی؟بایستی همواره طعم های ماجراجویانه را ارائه داد تا بلکه رشد این صنعت کمک بیشتری شود.اسنک جدید Mars،Combos نام دارد.
 


شرکت UTZ Quality Foods اقدام به عرضه مشترک سری محصولات جدید خود با چند برند دیگر نموده و نام این سری را Disneyنهاده است.این محصولات دارای بسته بندی هایی هستند که بر روی آنان از عکس های شخصیت های کارتنی همجون کارتن اتومبیل ها و غیره سود برده شده است.این محصول در هربار مصرف فقط دارای 100کیلوکالری انرژی است و عاری از هر نوع اسید چرب غیر اشباع میباشد.علاوه بر بسته بندی،خود محصول نیز دارای این اشکال زیبا و جذاب برای کودکان می باشد.تصور کنید که یک کودک با چه ذوق و شوقی یک بسته از این پرتزل ها را باز کند و در آن شخصیت های کارتنی مورد علاقه خود را بیابد. این محصول بر روی بسته بندی خود دارای یک لوگوی خاص می باشد که مختص محصولاتی است که دارای ترانس چرب صفر می باشد. به این به این وسیله میتوان آنرابراحتی تشیص داد و برای کودکان انتحاب نمود.
شایدبتوان این اتفاق را اولین در نوع خود توصیف کرد. همکاری بین یک شرکت تولیدی مواد غذایی ویک شرکت تولید محصولات فرهنگی برای کودکان.UTZهدف اصلی خود ازارایه محصول را،آگاهی بخشیدن به والدین در مورد مواد غذایی مورد مصرف کودکان اعلام کرده است .

میهمانی کراکرها
شایدکراکرهارا از اولین اسنکهایی باید به شمارآورد که از همان ابتدا دارای هویت اسنک بوده اند ومردم به آنها به واقع به چشم یک میان وعده صرف مینگریستند.اما همین میان وعده صرف نیزدر گذر روزگار دچارتغییرات هویتی بسیاری شده است.امروزه کراکرهابه راحتی با گوشت ویا پنیرنیز مصرف میکنند.
وقتی صحبت از غذاهای بعنوان سالمتر وبهتر برای مصرف کنندگان به میان می آید،شما دقیقا نمیتوانیدحدس بزنید که محتویات آن بسته غذایی چیست.یکی ازاین محصولات بهتر وسالمتر340crispاست.این سری محصولات دارای تنها35کالری در هر بسته می باشند و وزن بسته نیز تنها نیم اونس میباشد .هربسته حاوی8تا10عدد کراکر میباشد که درلایه های محافظ میباشند.این کراکرها ازدانه های سبوس دار تولید شده اندوازاین رو دارای خواص تقویتی مناسبی نیز برای بدن میباشند.
شرکتTH foods،تولید کننده برندCrunchmaster در حال بهره برداری از تخصص خود در امر تنوری کردن و پختن کراکر در بهترین شکل ممکن است چرا که امروزه کمتر کسی پیدا میشود که کراکرها را به صورت غیر کرانچی ترجیح می دهد.هر چقدر هم که مصرف کنندگان به دنبال محصولات سلامت و کم ضرر باشند،باز هم دوست دارند که آن خشکی مطبوع و شکنندگی لذت بخش کراکر را در دهان حس کنند.محصولات سری Crunchmaster علاوه بر این خواص سرشار از فیبر و عاری از هر نوع شیرین کننده،گلوتن و روغن با ترانس می باشد.از نظر مقدار کیلوکالری و سدیم نیز کاملا مناسب تمامی گروهها می باشند.
شرکت Snyder-Lanceنیز با تولید نوعی کراکر جدید با تولید نوعی کراکر جدید و البته بسیار با کیفیت به جمع کراکرسازان چیوسته است.نکته متمایز در مورد کراکر Snyder،طعم پنیر و خامه فوق العاده طبیعی آن است.این کراکر با انواع عصاره سبزیجات طبخ می شودوقتی در تولید آن از برخی خواص داروئی نیز سود برده می شود.این کراکر در دو نوع طعم پنیر و خامه و طعم سبزیجات عرضه می شود.این محصول Cracker Creation نام داردو در نوع خود کلاس کار جدیدی را در تولید کراکرها بنیان گذاشته است.نوع طعم دهی این کراکر ها به گونه ای است که آنهارا دارای شخصیت بزرگسال جلوه می دهد. از این رو افراد بزرگسال در هنگام مصرف آن حس خوردن چیپس و پفک را نداشته و به نوعی آن را با عذاب وجدان کمتری تناول می کنند.هر جا صحبت از یکی از محصولات غذایی پرطرف دار به میان می آید.غیر ممکن است که شما نامKradt Food را نشنوید.این شرکت نوعی اسنک با نام تجاری Stixرا روانه بازار کرده که در واقع کراکر باریک می باشد.نوع بسته بندی انتخاب شده برای آن نیز از نوع ایستاده است تا حمل و نقل و استفاده از آنرا برای مصرف کننده تسهیل کننده Stixدر دو طعم دارچینی و فلفلی عرضه می شود.
شاید بتوان ادعا کرد که کراکر بدون بدون ططعم نهایی که کراکر واقعی نیست،از اینرو بسیاری از شرکت ها یا از طعم های خاص برای مرحله تولید نهایی استفاده می کنندیا بر روی بسته بندی محصولات پیشنهادهایی را برای طعم بهتر کراکر می دهند.اما شرکت Partners Kent محصول Mai Dolci را در طعم های متنوعی همچون لیمویی تازه،فندقی،دارچینی و وانیلی عرضه نموده است.
مدیر فروش شرکت از نوآوری مورد استفاده در این محصول کاملا حمایت می کند و می گوید: اگر زمانی ما تولیدکندگان به نقطه ای برسیم که در آن زمان ابداعات و نوآوری برایمان بی معنا باشد.حتما یازار خود را از دست خواهیم داد.ما در تولید این کراکر از آخرین فنآوری و بهترین مواد اولیه و البته خلق طعم های جدید سود برده ایم.به نظر می اید یک قدم به سمت سالم سازی اسنک ها مورد استفاده مردم است و آن چیزی ایست که مردم از ما انتظار دارند.

پف پفی ها
صنایع تولید انواع پاپ کورن یا همان ذرت بوداده ..........تفاوت های فاحشی کرده اند.
فورمولاسیون بهتر و سالمتر در کنار طعم های جالب،ذرت بوداده را به یک اسنک سرگرم کننده تبدیل نموده است.برای بسیاری از آمریکایی ها تابستان فقط زمانی واقعا فرا می رسد که یک کارنول از شهرستان عبور کند و برایشان یک هفته شادی و نشاط و سرگرمی را به ارمغان بیاورد.آخرین و شاید بهترین بخش این کارناوالها،بخش غذاهاست.
معمولا این کارناوالها شادی،در بخش مواد غذایی خود،غذاهای شهرهای مختلف و قومیت های گوناگون را در معرض امتحان شهروندان قرار می دهند.بنظر می رسد که کارنوال پاپ کورن ما هم برای تابستان امسال طعم های جالب و خواستنی بسیاری را برای عرضه وارد بطوریکه هیچ کس ناراضی نخواهد ماند.شرکتRudolph Foodبه تازگی طعمی را برای پاپ کورن های خود طراحی کرده که به طور حتم مورد استقبال مردم جنوب آمریکا قرار خواهد گرفت.مردم جنوب آمریکا به صورت عجیبی دوستدار طعم پنیرPimentoو چاشنی های CAJUN می باشند.
Rudolph با اطلاع از این عادت بومی،از هر دوی این طعم ها در پاپ کورن های جدید خود استفاده کرده است. اما شرکت Kernel Fobiyans نیم نگاهی به افراد دارای رژیم های خاص داشته است.
پاپ کورن تولیدی Kernelسه طعم ملایم که درمیان آنها طعمchicago-Styleنیز دیده می شود.نحوه خلق این طعم به این صورت است که طعم Goldenبا طعم کارامل در هم آمیخته شده ودرنهایت کمی هم طعم پنیر چدار طلایی به عنوان طعم تمام کننده به آن اضافه گردیده است.مدیر شرکت از آگاهی بالای مصرف کنندگان در مورد غذاهایی که برای آنها مضر یا مفید است می گوید.وی معتقد است که استفاده از روغن ترانس صفر،عدم به کارگیری گلوتن و سود جستن از بهترین و طبیعی ترین مواد غذایی ممکن،حق مسلم این نوع مصرف کننده می باشد.به همین دلیل ما از طرح های گرافیکی با رزلوشن بالا جهت نماید.محتویات بسته بندی و مواد اولیه به کار رفته استفاده کرده ایم تا کار انتخاب را برای مصرف کنندگان تسهیل کرده باشیم.
شرکت Hally Gourn…........بر دیگری را مدنظر خود قرار داده که آن شرایط اقتصادی حال حاضر ایالات متحده است. از این رو این شرکت به تازگی اندازه جدیدی از پاپ کورن را برای یک وعده مصرف طراحی کرده و قیمت آن را نیز 99 سنت تعسسن نموده است. این تنها محصول شرکت Holly نیست. در سبد تولیدات این شرکت انواع مختلف پاپ کورن در بسته بندی های مختلف ، از ساده تا بسته بندی مخصوص هدیه، دیده می شود. Holly در استفاده از مواد اولیه نیز دقت خوبی از خود نشان می دهد و از شکر قهوه ای، پنیر چدار ایالت ویسکانسین و کره واقعی در محصولات خود استفاده می کند.
 


اما کسانی که عاشق همان سبک قدیمی درست کردن پاپ کورن در فر یا مایکروفر می باشند، احتمالا سیاست گذار شرکت Homamade POP Corn خواهند بود که محصول آماده مایکرویو خود را به تازگی روانه بازار کرده است. این پاپ کورن دارای روکشی کره ای استو دارای کمی نمک نیز می باشدو کافی است تا نخ آویزان به بست های این نوع پاپ کورن را بکشید تا به جای یک بسته، صاحب یک ظرف شوید. با این کار بسته بندی تبدیل به یک بشقاب لبه دار می شود. شاید Homamade به این ترتیب خواسته تا جایزه ای را هم به شرکت کنندگان در کارنوال خود داده باشد.
این شرکت اوایل سال 2010 وارد بازار شد ولی به قدری سریع پیشرفت کرده که هم اکنون تبدیل به برند شماره 3 درتولید پاپ کورن شده است.
شرکت Kernel Seasons همواره به یکی از بهترین چاشنی زن های پاپ کورن شهرت داشته و دارد. این تولید کننده درجه یک ، از مواد اولیه بسیار مرغوبی سود می برد که طعم محصولات را به واقع متفاوت می سازند. Kernel Seasons در تولید پاپ کورن تخصصی خود از روغن آفتابگردان درجه 1، کره تصفیه شده، دانه کامل غلات و غیره سود می برد. در تولید این پاپ کورن هیچ طعم دهنده یا رنگ غیر طبیعی به کار نمی رود و ترانس روغن مورد استفاده نیز صفر است.

اسنک های میوه و خشکبار
غذایی که می خوریم تا حد امکان سالم و طبیعی باشد. برای چنین افرادی یک بسته خشکبار به همراه قطعات خشک شده میوه جات، هم سرشار از انرژی است و هم لذیذ و بامزه، برخی اسنک سازان همچون Poppa Ds به خوبی رگ خواب این افراد را شناخته اند و محصولاتی همچون تافی بادام زمینی قرمز را ارائه کرده اند. این تافی یکی از پر فروش ترین محصولات اسنکی امسال بوده است. در ابتدای عرضه شرکت انتظار داشت که در 6 ماه اول، این اسنک حدود 5 هزار بسته فروش کند ولی با کمال تعجب، این رقم 6 برابر شده و به 30 هزار بسته در همان مدت زمان رسید. این محصول در دو اندازه 2 و 4 اونسی در بسته بندی های قابل بسته شدن دوباره عرضه شده اند. البته در این موفقیت، روش توزیع نیز بی تاثیر نبوده است. چرا که تمامی فروشگاه های زنجیره ای معتبر همچون 11-7،Rouses Supe ,Markets Kimishops و بسیاری دیگر از مکان های محبوب عاشقان خرید و پول خرج کردن، عرضه شده است. بادام زمینی با چاشنی طعم بال مرغ، یکی دیگر از محصولات جدید Poppa Ds می باشد که انتظار می رود همانند محصول اول، با اقبال عمومی مناسبی همراه شود. این محصول به زودی در بسته های 4 اونسی و فقط در فلوریدا عرضه خواهد شد. این شرکت هم چنین قصد دارد محصول بادام زمینی با طعم فلفل تایلندی خود که هم اکنون در بسته های 12 اونسی عرضه می شوند را در بست های 5 اونسی نیز روانه بازار کند و همچون محصولات دیگر، آن را فقط در فروشگاه های خاص عرضه خواهند کرد.


Weblog Themes By Pichak

نویسندگان

تماس با ما

آمار سایت

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :