تبلیغات
مهندسی صنایع غذایی - آیا اسفناج واقعا منبع خوب آهن است یا خیر؟

مهندسی صنایع غذایی

Industry and Technology Food

آیا اسفناج واقعا منبع خوب آهن است یا خیر؟

اسکوبی تنقلات می خورد، گارفیلد عاشق لازانیاست و کارتمن غذاهای پنیری را می خورد. البته هنوز هیچ کسی رقیب ملوان زبل با اسفناج آن نشده است. هنگامی که ملوان زبل اسفناج می خورد بازوهایش بزرگ می شد و قدرت فوق العاده ای را به دست می آورد و همه را متحیر می کرد و البته مسئله ای که در این پویانمایی نشان داده شده است یکی از بزرگترین افسانه های فرهنگ عامه شده است.

آیا اسفناج واقعا منبع خوب آهن است یا خیر؟ملوان زبل اولین بار در ۳ جولای ۱۹۳۲ لقمه ای از اسفناج را خورد گرچه این ملوان برای عموم شناخته شده نبود اما مطمئنا حرکت هایش را به یاد می آورند. اسفناج خوب است و برای شما مناسب است. دهه ها بعد کودکان هنوز از والدین خود می شنوند که به خاطر میزان آهن اسفناج بخورید چون می توانید مانند ملوان زبل بزرگ و قوی شوید.

اما بطور دقیق مشخص نیست که این داستان چگونه درست شده است و از کجا می آید. ملوان زبل دارد به یک چیز واقعی کنایه می زند. اسفناج پر از ویتامین آ است و به عنوان ماده ای سالم است. البته به داستان که برگردید ملوان زبل اسفناج را برای آهن نمی خورد بلکه آن را برای ویتامین آ می خورد. به طور ویژه اسفناج بتاکاروتن دارد که در بدن به ویتامین آ تبدیل می شود.

اسفناج یک گیاه چندساله است که دارای برگ های بیضوی است که میانگین به حد ۲ تا ۳۰ سانتی متر در اندازه می رسد. گرچه پاسخ قطعی وجود ندارد که دو نوع اصلی از اسفناج را برای ملوان زبل ترجیح داده می شود که برگ اسفناج مسطح با برگ نرمی که معمولا بسته بندی می شود. برگ مجعد اسفناج نیز وجود دارند برگ های چروک دار است و اغلب بسته های شسته نشده آن در سوپرمارکت ها یافت می شوند. مزه نسبتا شیرینی دارد و هنگامی که زود برداشت می شود به آن نام بچه اسفناج گذاشته اند. موضوع دیگر این است که اسفناج منبع بسیار خوبی برای آهن نیست. افراد فکر می کنند که این ناشی از خطای محاسباتی است.

اسفناج در آسیا برای قرون بسیار پرورش یافته است و منشا ثبت آن به قبل از تاریخ می رسد. حتی کارشناسان اسفناج هم قادر نیستند به محل تولد این سبزی به دقت اشاره کنند. تا ۱۴۰۰ میلادی اسفناج در کل آسیا پراکنده شده بود و در عین حال جز اصلی غذای مردم اروپا شده بود. این سبزی در هر چیزی از گوشت و پاستا تا سوپ و سالاد یافت می شد.

اخیرا چین حدود ۸۵ درصد نیاز جهانی اسفناج را تامین می کند و به دنبال آن ایالات متحده قرار گرفته است که ۲۸۰۰۰۰ تن اسفناج در سال ۲۰۱۱ به تنهایی برداشت کرده است.

جدال در مورد میزان آهنی که در مراکز سبز برگی وجود دارد در سال ۱۹۷۲ توسط متخصصان تغذیه آغاز شد. استاد آرنولد بندر اظهار کرده بود که محققان آلمانی در قرن نوزدهم خطایی را مرتکب شده بودند موقعی که می خواستند نقطه اعشار را بگذارند در جایی نادرست قرار داده اند و بطور کاملا اتفاقی میزان آهن اسفناج چندبرابر نشان داده شده است. این داستان که ادعا شد که اسفناج آهن بیشتری نسبت به سبزیجات دیگر ندارد به عنوان حقیقتی در ژورنال های دارویی، متون درسی و فرهنگ عامه برای بیش از ۳۰ سال است که آمده است تا جایی که مایک ساتون جرم شناس این موضوع را بررسی کرده است. مایک ساتون نتیجه گیری کرده است که این محققان آلمانی هرگز وجود نداشتند.

چه چیزی درباره میزان آهن اسفناج حقیقت دارد؟ براساس تحقیقات، این موارد است:

۶٫۴۳ میلی گرم در یک فنجان اسفناج تازه پخته شده

۴٫۹۲ میلی گرم در یک فنجان اسفناج بسته بندی شده

۳٫۷۲ میلی گرم میلی گرم در یک فنجان اسفناج یخ زده

۸۱٫ میلی گرم در یک فنجان اسفناج خام

یک فنجان اسفناج تازه پخته شده شامل یک میلی گرم آهن بیشتر نسبت به آنچه که در ۸۵ گرم کبد گاو وجود دارد برای همین  مدت طولانی است که به خاطر میزان آهن آن شناخته شده است و بیشتر از آن چیزی است که در کله کاهو قرار دارد. در حقیقت نیاز است تا تمام کله کاهو را بخورید تا فقط ۲٫۰۲ میلی گرم آهن به دست آورید که کسری از چیزی است که در اسفناج وجود دارد. اسفناج شامل اگزالیک اسید است که از جذب آهن جلوگیری می کند. پس خوب است تا آن را با غذاهای دیگر بخورید تا گوشت، ماهی، مرغ، میوه های مرکبات یا سبزیجات معینی مانند بروکلی، فلفل شیرین، گوجه و سیب زمینی جذب آهن را افزایش می دهد.

حقیقتی درباره اسفناج

اسفناج نیروگاه تغذیه است. بعلاوه داشتن میزان بالای آهن، دارای سطوح بالایی از میزان ویتامین بی و سی است و آنتی اکسیدان هایی نظیر بتاکاروتن (که بدن آن را به ویتامین آ تبدیل می کند) و لوتین دارد. اسفناج همچنین منبع خوب عناصر غذایی است که شامل منگنز و روی است.

اگر اسفناج بسته بندی شده یا یخ زده در سوپرمارکت قرار داشته باشد به سادگی تاریخ انقضای آن را بررسی و قیمت را مقایسه کنید و در مورد خرید آن تصمیم بگیرید. لازم است تا به اسفناج تازه توجه بیشتری کنید. اسفناج تازه باید بالاترین میزان رنگ را داشته باشد. اگر اسفناجی را می خرید که پیشتر شسته نشده است این را در ذهن داشته باشید که در خاک شنی رشد یافته است. لازم خواهید داشت تا به طور مختصری آن را در آب سرد قرار دهید. مقداری روی آن بپاشید و سپس بقایا و ناخالصی های آن را خالی کنید. بعد از مدتی در دستان شما اسفناج تمیزی قرار خواهد داشت. اسفناج تازه هر روز کمی از مواد غذایی خود را از دست می دهد.

زمانی که اسفناج را به عنوان ماده برای پختن استفاده می کنید نیاز خواهید داشت که معین کنید که آن به صورت اسفناج تازه، بسته بندی شده یا یخ زده باشد. اسفناج تازه ۹۲درصد آب دارد که این بدین معنی است که به میزان بیشتری از آن نیاز دارید تا میزانی برابر با بسته بندی اسفناج شود. اما واقعا چیزی در اسفناج وجود دارد که آن را برای شما خوب می کند.


Weblog Themes By Pichak

نویسندگان

تماس با ما

آمار سایت

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :