تبلیغات
مهندسی صنایع غذایی - تلاش چینی ها برای پرورش سبزیجات بر روی ماه

مهندسی صنایع غذایی

Industry and Technology Food

تلاش چینی ها برای پرورش سبزیجات بر روی ماه

براساس گزارش ژین هوآ خبرگزاری چین، مرکز تحقیقات و آموزش فضانوردان این کشور سیستمی را کامل کرده است که می تواند برای پرورش سبزیجات در سیستم بسته استفاده شوند. این فناوری می تواند برای حمایت از فضانوردان با ایجاد منبعی از غذا و اکسیژن در آینده احتمالی بر روی ماه به کار رود.

امسال پیشتر این ابرقدرت آسیایی اعلام کرده بود که برنامه ای برای فرستاندن وسیله ای  بدون سرنشین به ماه در نیمه دوم سال ۲۰۱۳ دارد. برنامه جاه طلبانه چین همچنین شامل برنامه ای طولانی مدت برای به زمین نشاندن وسیله ای سرنشین دار بر روی ماه است گرچه هیچ چارچوب زمانی برای این هدف بعدی مشخص نکرده است. هم اکنون به نظر می رسد همانطور که اگر کشوری به فکری فراتر از نشاندن یک وسیله سرنشین دار ساده بر روی ماه باشد همانطور نیز باید به توانایی های خود برای ماندن بر روی ماه برای یک روز بیشتر نیز باید بیندیشد که منتهی به استقرار گسترده بر روی ماهواره صخره دار می شود.

این آزمایش، در همکاری با دانشمندان آلمانی در سیستم های سربسته حفاظت از زندگی اکولوژیکی (CELSS)، در کابین ۳۰۰ مترمکعبی کوچکی در سال ۲۰۱۱ ساخته شده است که انتظار می رود در آینده در پایگاه های فرازمینی روی ماه یا مریخ استفاده شوند.

در طول دوره آزمایش، دو موضوع در داخل کابین وجود دارد که به طور موفقیت آمیزی چهار نوع مختلف سبزی در آن رشد داده شد. گیاهان منبعی مداوم از غذا و اکسیژن برای فضانوردان فراهم می آورند کسانی که در عوض دی اکسید کربن کافی برای نگهداری رشد گیاه تولید می کنند. نشان داده شده است که این سیستم برای مدت طولانی پایدار می باشد حتی اگر هیچگونه آب یا اکسیژنی وارد این سیستم نشود.

گرچه احتمالا با استقرار پایگاه دائمی در ماه دهه ها فاصله داریم این سیستم می تواند این مدت زمان را کوتاه تر سازد. حتی برای ماندن برای مدت نسبتا کوتاه، در حقیقت، این فناوری می تواند از ایجاد هر گونه هزینه ای به علت حمل بارهایی برای منبع اولیه غذا و اکسیژن را کاهش بدهد. هزینه های روانه کردن یک وسیله به فضا  نزدیک به ده هزار دلار برای هر پوند دارد در می آید که این سیستم می تواند منجر به پس انداز اساسی حتی در محدوده ماموریت های کوتاه مدت چند روزه هم شود.


Weblog Themes By Pichak

نویسندگان

تماس با ما

آمار سایت

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :