تبلیغات
مهندسی صنایع غذایی - استفاده از سیر و پیاز برای جذب آلاینده های فلز سنگین

مهندسی صنایع غذایی

Industry and Technology Food

استفاده از سیر و پیاز برای جذب آلاینده های فلز سنگین

از پیاز و سیر می توان برای گرفتن فلزات سنگین استفاده کرد.

سیر و پیاز را دست کم نگیرید!!

سیر و پیاز ممکن است طعمی عالی به پیتزا بدهند اما در عین حال می توانند برای پاک کردن فلزات سنگین خطرناک استفاده شوند؟ محققان آزمایشی را در دانشگاه ایندراپراستا جی جی اس در دهلی هند اجرا کرده اند که واقعا راه حلی برای این مورد پیشنهاد می دهد.
راهول نگی، گوری ساتپاتی، یوگش تیاگی و رجیندر گوپتا بیوتکنولوژیست هایی هستند که می گویند زباله های حاصل از پروسه و کنسرو پیاز (Allium Cepa L.) و سیر (Allium sativum L.) می توانند بعنوان روشی جایگزین برای حذف عناصر فلز سنگین سمی مانند آرسنیک، کادمیوم، آهن، جیوه، سرب و قلع از مواد آلوده ای نظیر فاضلاب صنعتی به کار روند.
بعد از آزمایش وسیع دمایی و pH Allium، تیم راه حلی را تست کرد که برای حذف فلزات سنگین از فاضلاب هایصنعتی شبیه سازی شده و واقعی استفاده می شدند. این میزان می تواند بیش از ۱۰ میلی گرم آلودگی سرب در هر گرم ماده Allium حساب شود که کارایی بازیابی بیش از ۷۰ درصد است.
این تکنیک از لحاظ صنعتی، عملی و شدنی است. عضوی از تیم که نامش ذکر نشده است می گوید این فناوری مقرون به صرفه، سازگار با محیط زیست و نیاز به نگهداری اندک دارد که همین ویژگی ها آن را برای صنایع در مقیاس کوچک و متوسط در کشورهای در حال توسعه مناسب می سازد.

جزییات تحقیق را می توانید در مقاله منتشر شده در ژورنال International Journal of Environment and Pollution. بخوانید.


Weblog Themes By Pichak

نویسندگان

تماس با ما

آمار سایت

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :