تبلیغات
مهندسی صنایع غذایی - تعیین عدد یدی

مهندسی صنایع غذایی

Industry and Technology Food

تعیین عدد یدی

اندیس یدی

اندیس یدی عبارت است از گرم ید جذب شده توسط 100 گرم از نمونه روغن و یا چربی. این اندیس نشان دهنده تعداد پیوند های دوگانه موجود در نمونه آزمایش است،(اندیس یدی درجه غیر اشباعیت روغن ها و چربی هاست). در روغن هایی که حالت نرم و مایع دارند، اندیس یدی آن ها بالاست. چنین روغن هایی مستعد فساد اکسیداسیونی هستند به همین دلیل برای غلبه بر این مشکل در صنعت، روغن را هیدروژنه می کنند.

طبق استاندارد کشور ما حداقل اندیس یدی روغن های هیدروژنه شده معادل 75 می باشد. بنابراین به منظور کنترل فرآیند  هیدروژناسیون در مراحل مختلف هیدروژنه کردن اندیس یدی نمونه ها اندازه گیری می شود. جهت اندازه گیری یدی از هالوژن ها استفاده می شود.همچنین اندیس یدی رابطه مستقیم با رفراکت و رابطه عکس با نقطه ذوب دارد.

روش آزمایش

0.4 گرم از نمونه روغن مورد نظر را داخل ارلن ید وزن کرده و سپس 20 میلی لیتر کلروفرم به محتویات ارلن افزوده و نمونه را در آن حل می کنیم. سپس 20_25 میلی لیتر از محلول هانوس یا ویس به ارلن افزوده و به مدت نیم ساعت در محل تاریکی قرار می دهیم ؛بعد از گذشت این زمان 20 میلی لیتر یدور پتاسیم اشباع 15% و 100 میلی لیتر آب مقطر به ارلن اضافه می کنیم و آن را با تیوسولفات سدیم  نرمال تیتر می کنیم تا رنگ زرد روشن حاصل شود. در این موقع 0.5 میلی لیتر از محلول نشاسته 1%به ارلن افزوده و تیتراسیون را تا از بین رفتن کامل رنگ آبی ادامه می دهیم. در پایان با توجه به حجم مصرفی تیوسولفات سدیم برای نمونه و شاهد از طریق فرمول زیر اندیس یدی محاسبه می شود.                                     

  توجه: آزمایش شاهد نیز دقیقاً مثل بالا ولی بدون نمونه انجام می شود. آزمایش شاهد باید هر 10 روز یكبار تكرار شود.

 اندازه گیری عدد یدی به روش هانوس :  

      مقدار 5/0 گرم نمونه روغن جامد و یا 25/0 گرم از نمونه روغن مایع را در یك ارلن مایر درب سمبادهای تمیز به دقت وزن می كنیم        

10 میلی لیتر كلروفرم به آن افزوده و روغن را در آن حل می كنیم . به وسیله یك پیپت 25 میلی لیتر محلول هانوس را به ارلن می افزاییم .

سپس 10 میلی لیتر محلول استات جیوه (5/2 درصد ) روی آن ریخته , در ارلن را گذاشته و  به مدت 3 دقیقه در تاریكی قرار می دهیم .

پس از 3 دقیقه در آن را برداشته ابتدا 15 میلی لیتر محلول یدور پتاسیم 15 % به آن افزوده و سپس با 100 میلی لیتر آب مقطر درب و جدار ارلن را  می شوییم .  محلول را با تیوسولفات سدیم 1/0 نرمال تیتر می كنیم تا محلول زرد رنگ كم رنگ شود سپس چند قطره چسب نشاسته به آن افزوده و تیتراسیون را ادامه می دهیم تا رنگ آبی كاملا از بین برود .بعد از فرمول زیر عدد یدی را محاسبه می نمائیم:

 

                                              

   269/1     ×   ( مصرفی تیوسولفات 1/0برای نمونه  -    مصرفی تیوسولفات1/0برای شاهد)=  اندیس ید 

                                                           وزن دقیق نمونه

  توجه: آزمایش شاهد نیز دقیقاً مثل بالا ولی بدون نمونه انجام می شود. آزمایش شاهد باید هر 10 روز یكبار تكرار شود. 

آزمون عدد یدی

0.5گرم روغن،10سی سی اتانول،15سی سی محلول هانوس داخل ارلن درب دار ریخته به مدت 30 دقیقه در تاریکی قرار می دهیم سپس 10 سی سی آب مقطر،10 سی سی یدید پتاسیم15 درصد و 1 سی سی چسب نشاسته اضافه کرده و آن را با تیوسولفات سدیم 0.1 نرمال  تا از بین رفتن رنگ تیره تیتر میکنیم بار دیگر آزمون را برای شاهد تکرار کرده و تنها 0.5 سی سی روغن را اضافه نمی کنیم.معرف یدید مونو برمیدید(BIr)را معرف هانوس میگویند.

عدد یدی از فرمول زیر محاسبه می شود:

v1 -v2)*N *12.6 /w)=عدد یدی

حجم مصرفی تیو سیانات سدیم برای شاهدV1=30CC

حجم مصرفی تیوسیانات سدیم برای نمونهV2=8.6CC

وزن نمونه=W=0.5g

نرمالیته تیوسیانات سدیم=N=0.1N

نوع روغن مورد آزمایش=روغن افتابگردان

عدد یدی محاسبه شده=53.92


Weblog Themes By Pichak

نویسندگان

تماس با ما

آمار سایت

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :