تبلیغات
مهندسی صنایع غذایی - سوسیس سالم به بازار می‌آید !

مهندسی صنایع غذایی

Industry and Technology Food

سوسیس سالم به بازار می‌آید !

سوسیس‌های غیر گوشتی جایگزین مناسب، اثربخش و مقرون به صرفه برای سوسیس‌های گوشتی می شود.
و در آینده هر چند وقت یک‌بار، محصولی جدید از آن با کیفیت و ذائقه جدید و طعم‌های مختلف با تلفیق با مواد مختلف ارائه خواهد شد.

با توجه به افزایش تقاضا و مصرف سرانه سوسیس در کشور به منظور ارتقاء ایمنی و بهبود ویژگی‌های تغذیه‌ای این محصول طرح تحقیقاتی امکان سنجی تولید نسل جدید سوسیس‌های غیر گوشتی توسط محققین انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با مشارکت صنعت فرآورده‌های گوشتی کشور در سال 1390 با موفقیت به اجرا درآمد.

سوسیس غیر گوشتی، حاوی 15 درصد پروتئین است (این در حالی است که سوسیس‌های گوشتی که ادعا می‌شود 40 درصد گوشت دارند، در نهایت حاوی 5/9 درصد پروتئین می‌باشند). همچنین میزان اسیدهای آمینه ضروری آن با تقویت سازی انجام شده، به نسبت سوسیس‌های گوشتی بسیار افزایش یافته است. از طرفی چربی بالایی که در سوسیس‌های گوشتی وجود دارد (حداقل 20 درصد چربی اشباع دارند)، 10 درصد در این محصول کاهش پیدا کرده است و به اسیدهای چرب غیر اشباع مفید تبدیل شده‌اند که به نوعی می‌توان از آن‌ها به عنوان آنتی‌اکسیدان نام برد.
مزیت دیگر این فرآورده، حذف کامل نیتریت و نیترات است که طبعاً موجب جلوگیری از بیماری‌های مزمن از جمله بیماری‌های گوارشی خواهد شد

خصوصیت دیگر این سوسیس، ماندگاری بالا (حدود 2 ماه در یخچال، یعنی یک ماه بیشتر از سوسیس‌های گوشتی) به دلیل نداشتن گوشت است. از لحاظ قیمت نیز سوسیس‌های گوشتی به خاطر گوشت استفاده شده در آن‌ها گران هستند، اما چون در این سوسیس‌های غیر گوشتی گوشت به کار نرفته، هزینه تولید و عرضه آن‌ها حداقل نصف فرآورده‌های گوشتی موجود در کشور است، یعنی مردم می‌توانند با قیمت بسیار کم، غذای سالمی بخورند.


Weblog Themes By Pichak

نویسندگان

تماس با ما

آمار سایت

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :